Põlvevalu 31.10.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Äkki oskate teie nõu anda, kuna siin keskonnas ei näe ortopeedi ega kirurgi, aga olen kuulnud teist palju head.
Tugevad ja teravad põlve valud mis kiirgavad vahest ka kaugemale põlvest.
Nüüd käidud MRT ja vastus siis selline...
Patellal kõhredefektid kuni luuni.
MPFL intaktne. FT liigeses kerged kõhrekahjustused.Väikesed luuturse alad reieluu
lateraalse kondüüli postero-superioorses osas ning sääreluu mediaalse kondüüli eesosas.
Lateraalse mensiki tagasarve mahu vähenemine ning posterioorses osas laialdane signaalitõus
- jääb mulje vertikaalsele flap-rebendile.
MIS VÕIB EES OODATA? ORTOPEEDIGA KOHTUMINE ALLES VEEBRUARIS. MIDA SAAN ISE ÄRA TEHA?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Valu ja põletikuravi, koormuse piiramine, ortoos põlvele päevaks, raviharjutused reie-säärelihaste tugevdamiseks. Viskosuplementatsioonravi, ehk liigesmäärde süst, see võiks aidata. Mõni perearst teeb seda ultraheli kontrolli all.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi