Maoprobleem? 07.08.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mõniaeg tagasi märkasin, et suhu tekib pidevalt halb maitse. Esialgu arvasin, et katkisest hambast, see sai parandatud, aga maitse ikka tekib.. Söömisega samuti probleeme, ei jaksa enam süüa koguseid mida muidu jaksasin (nt burgerist jaksan süüa ainult pool) sest süda läheb pahaks. Ükspäev lihtsalt istudes hakkas kohutavalt iiveldama, arvasin et äkki kõhuviirus, jäin kohe magama ja ärgates oli kõik korras. Pärast mõtlesin et tund enne iiveldust võtsin paracetamoli, kuna pea valutas.
Mainin ka ära, et sünnitasin 3 kuud tagasi ja arvasin, et äkki on sellega vähene söömine seotud, aga see halb maitse, pidevalt paha olla ja kõrvetised panevad muretsema, kas tegu võib olla maoprobleemiga?
Olen terve elu söönud pigem rohkem(olen norm kaalus), aga nüüd ei julge sööma hakatagi, sest juba tean et pärast enesetunne nii kehv.. Muidugi ikka söön, aga ei naudi enam toitu ega maitseid nii nagu varem, tunnen et olen igapäevaselt jõuetum ja halb on olla.
Hiljuti tehtud ka vereroov mis oli korras ja vitamiinid olemas.
Kas peaksin minema arstile vôi on midagi mida apteegist osta ja proovida?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Põhjuseid on väga palju. Mis just, tuleb selgitada koostöös oma arstidega. Alustage perearstist.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi