Helicbakter pylori IgA analüüs 27.05.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Mind on umbes 4 kuud vaevanud surve tunne (kohati tüki tunne) kõris.Endale tundub,et tunne aeg ajalt tugevam just peale söömist. Tundega kaasneb ka ülaselja/abaluuvalu.
Siiani pole arstid ülaseljavalul ja surve tundel kõris põhjust seost leida aga endale tundub,et need kuidagi seotud.
Vereanalüüsid ja kilpnääre korras.
Käisin ka kurguarstil kes kurgus nägi maohappe jääke.
Muid maoprobleeme nagu väga pole.Ainult seda, et aeg ajalt tulevad peale söömist röhatused.
Arst kirjutas välja Nolpaza,et vaadata kas maohappe vähendamine võiks tüki/surve tundele kurgus mingit mõju avaldada.Hetkel 14 päeva rohtusid võtnud aga mõju nagu ei tunneta.

Küsimus aga selline,et lasin ise synlabis tasulise helicobacter pylori IgA analüüsi teha,mille näit oli 54,7.Peaks alla 18 olema.Kas see on midagi selline näit,mida peaks kindlasti ravima ja mis võib olla põhjuseks miks mul röhatusi tuleb ja selline surve tunne kõris?

Ette tänades,

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalusi on palju. Haiguseid ei ole võimalik napi kirjelduse järgi diagnoosida ja ravida. Palun pöörduge oma perearsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi