Refluks või midagi muud? 23.12.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on viimastel kuudel (vb kauemgi) olnud tihti selline asi, et öösel magades (pikali olles) ja vahel ka püsti olles hakkab kuskil kurgus sügelema/kriipima ja midagi on kergelt kurku valgunud ning ajab köhima/köhatama - kuidas kunagi. Rohkem kui pool aastat varem oli probleem, et pidevalt kogunes kurku mingi klimp mis sageli köhatama ajas ja pereõde arvas, et tegemist on refluksiga ja soovitas mulle Pantoprazoli. Kasutasin seda nagu ta soovitas kuid probleem ainult leevenes mitte ei kadunud. Rohkem ma ei ole seda kasutanud. Toitumist ma ei ole samuti jälginud, söön sageli piimatooteid, nädalas mõned korrad kohvi. Alkoholi tarbin harva. Ülekaaluline ma ei ole. Muidu ma ei ole ammu haige olnud - ei külmetushaigusi ega muud. Lihtsalt - sageli koguneb midagi kurku ja hakkab sügelema/kriipima ning ajab köhima/köhatama. Sageli. Kas oleks vaja midagi ette võtta, mida saaks teha?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Pöörduge oma perearsti vastuvõtule. Vajalik on põhjalik probleemide ja kaasnevate leidude täpsustamine, koostatakse vajadusel uuringute ja konsultatsioonide plaan.

Kaunist jõuluaega !

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi