Refluks ja gastriit 07.07.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Palun selgitage mulle, mida tähendab maouuringu biopsia vastus.
Bioptaadid 3 ja 2 mm: maolimaskest foveoolide ja segatüüpi näärmetega, mille vahel mõõdukas lümfoplasmatsütaarne põletikuline infiltraat. Ei esine atroofiat. Giemsa värvinguga ei ilmestu H. pylorile omase morfoloogiaga baktereid. Mõõdukas krooniline gastriit.
Saan aru, et helikobakterit pole ja mõõdukas krooniline gastriit, kuid muu jutt jääb mulle arusaamatuks.

Raviks määrati Omep 40 mg, kuid vaevused püsivad. Ravikuuri olen teinud juba 2 nädalat.
Ette tänades.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tegemist on jah, mõõduka kroonilise gastriidiga, selle tunnuseks on põletikurakud. Midagi hullu see ei ole, soovitan teha omep kuuri, 1 kuu, 40 mg 2 x päevas 30 min enne sööki. Siis hinnata vaevusi. Tavaliselt tehakse kroonilise gastriidiga patsiendile kordusuuringuid paariaastase vahega. Teie raviarst otsustab edasise.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi