Kas toit saab kopsu minna? 04.03.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, selline imelik küsimus, kas toit/jook võib sattuda kopsu ilma et inimene kohe köhima hakkaks? Peale söömist ja joomist tekib tunne nagu oleks midagi kurgus, tunne nagu tahaks köhida aga köha ei tule. Samuti on mul refluks. Või millised oleks sümptomid kui toit või vesi läheks kopsu?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Juhtiv on refluksisümptomid. Toidusattumine hingamisteedesse põhjustab tugeva köha.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi