Rauasisaldus veres. 11.12.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Aasta tagasi esines rauapuudus aneemia seoses vererohkete menstruatsioonidega, paigaldati Mirena hormoonspiraal. Hetkel on hemoglobiini näit veres 155 ning ferritiin 15,4. Arsti sõnul on veidi kõrgem hemoglobiinisisaldus veres, kas peaks jätkama rauapreparaatidega et ferritiin ka veidi kõrgemaks saada või pigem mitte. Tean, et preparaate üleliia kasutada ei tohi. Mul ei ole enne olnudki nii kõrget hemoglobiini näitu, samas on jätkuvalt imelik väsimus, lihasvalud ja pearinglused kohati. Kas kôrgem hemoglobiini sisaldus veres võib tekitada trombe?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Soovitan normaalset, tasakaalustatud toitu, lihatooteid parajalt. Selle hemoglobiini ja ferritiini tasemel ei määraks ravimeid. Väsimusel on väga palju muid põhjuseid. Soovitan head koostööd oma perearsti ja günekoloogiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi