kõrge rauasisaldus veres 03.02.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist ,on selline küsimus, et hemoglobiin on kusagil 165-175 ja raud 45 ning ferritiin 100. Kõik näitajad pidid perearsti sõnul olema normis peale raua(45)
Ei söö rauatablette ega midagi muud ,mis peaks seda nii kõrgeks veres ajama.
Ei ole tippsportlane!Kas te ei oskaks öelda , mis võib põhjustada kõrget rauasisaldust veres ning kas see kuidagi ei või mõjutada organismi?Kas seda võib põhjustada mingi haigus?
NB! on võetud mitmeid kordi erinevates laborites ja raud alati üle normi!

Olen 20 aastane noormees
Ette tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Tegemist võib olla normivarjandiga, kuigi veidi kahtlen ka haiguses nimega hemokromatoos ja -sideroos. Veidi kõrge on ka hemoglobiini tase. Saan soovitada heamatoloogi konsultatsiooni. Selleks on vajalik perearsti saatekiri. Viisakas on, et võtate kaasa ka kõik varasemad veretestid. Ega juhtumisi ei ole suitsetaja. Ka sellel seltskonnal on hemoglobiini tase veidi kõrgem.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi