Krooniline palavik ja jõuetus 14.10.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen u 2 kuud olnud väikeses palavikus (37.5 kõige rohkem, 1x vaid on läinud 38 peale). 5 päeva sõin 1000mgx2 amoxicillini, kuid see ei aitanud. Aeg-ajalt ärkan nohuse ja valutava kõri/kaelaga, mis läheb päeva-kahega üle. Lihase-liigesevalud, kõhulahtisus-kinnisus, peavalud, väsimus, unisus aga on igapäevased, aeg-ajalt (ca korra 2-3 kuu jooksul, kestab umbes nädala) esineb löövet, mida perearst pidas korra sügelisteks, korra atoopiliseks dermatiidiks, pani nahaarstile cito saatekirja, mulle pidi tulema kõne, kui leitakse vaba aeg, kuid pool aastat on möödunud kõneta ja siiani pole vabu aegu vastuvõtule. Vereanalüüsis juba vähemalt aasta-kaks olnud kõrge valgevereliblede hulk, sh eosinofiilide ja neutrofiilide hulk alati kõrge, vahel olnud ka mono näitaja kõrgem. Varasemalt aga antibiootikumid on palaviku alla võtnud, seekord aga mitte. Hetkel olukord nii, et perearst palus helistada uuesti siis, kui tuleb uusi sümptomeid ning ütles, et hetkel pole midagi ravida, mõnel inimesel ongi kehatemperatuur kõrgem ja me kõik oleme väsinud, kuna sümptomid on pilla-palla, võib kõik ka olla stressist. Kaotasin ka tervise tõttu (tihti haiguslehel) töökoha. Sooviks leida lahendust, kuid ei tea, mida ette võtta ja kas on mõtet üldse midagi ette võtta, äkki ongi tegelikult normaalne end halvasti tunda, pandeemia tekitab stressi jne.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõistan muresid. Mõned haigused ei avaldugi kohe, siis jälgitakse patseinti, uute sümptomite lisandumisel hinnatakse olukorda uuesti. Saan soovitada head koostööd oma perearstiga. Igaks juhuks võiks perearst teha verearsti ehk hematoloogiga e konsultatsiooni.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi