Palavik 09.02.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 30 a naisterahvas, olen väga aktiivne ja sportlik, üliharva haige. Väga harva kui olen haige, ongi minu palavik 31, 1-37.2, see on minu jaoks tõesti väga halb. Ma ei põe palavikku, nohu ega kõha kui siis väga harva.
Nüüd jäin 30 jan palavikku 37,2, 37,3, 37,4 ja pidev palavik. Nüüd kui olen juba poolteist nädalat palavikus olnud on palavik isegi 37,5 ja ma ei mõleta, et mul oleks üldse nii kõrget temperatuuri olnud. Vereproovid, põletikunäitajad pidid korras olema. Sümptomiteks on värinad, külmatunne, jõuetus ja lihasvalu. Minu jaoks on see palavik sama, mis teisele inimesele 37.8-38.0.
Mida ma pean tegema või mis teste andma? Natukene hirmus on juba. Füüsiliselt ma ei jaksa ka midagi teha, käin raske sammuga ringi. Tööle ka ei saa minna, sest ma ei jaksa, füüsiliselt ei jaksa. Tahaks terveks saada ja tööle minna (olen treener/kehalise õpetaja).

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ega muud, kui taas arstikülastus. Mõte liigub nn atüüpiliste haigustekitajate ja harvem esinevate haiguste suunas. Südameanalüüsid, elektrokardiogramm, Chlamydophila ja Mycoplasma jt analüüsid ning ennekõike arstlik läbivaatus, sümptomite hoolas hindamine ja mõtlemine !
Head tervist soovides,
Madis Veskimäg