Kurk põletikus 7 kuud, väsimus, jõuetus, pidev väike palavik 09.02.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Minu mureks on nüüdseks juba üle poole aasta kestnud põletikus kurk ja neel. Otseselt ei valuta ja ei kipita aga veidi ebameeldiv on küll. Oleneb päevast, aga väga tihti on ka igemed ja kogu suu limaskest punane ja paistes. Hääl on kähe ja ära koguaeg.
Olen pidevalt väsinud ja jõuetu, tahaks ainult magada. Viimase pooleteise kuu jooksul olen olnud kolm korda haige-nohu, väike köha ja keskmine palavik. Väga tihti on mul 37,3 palavik niisama.
Isutus ja madal kaal on samuti.
Perearsti juures tehtud vereanalüüsid olid korras. Dvit, B vit, raud kõik okei. Põletikku ei näita.
Kirjutati välja Omeprazol. Olen neid neli aastat tagasi tarvitanud kuu aega, aga nendest võõrutamine hiljem oli üks jubedamaid asju, seega uuesti seda võtma väga ei kipu. Kuigi ilmselt maoga on väikesed probleemid küll, pidevad krooksud ja puhitused ja maovalud mõnikord on normaalne nähtus minu puhul.
Toitun enda arvates täiesti normaalselt, kuigi tööga, jah võiks pisut järele anda. ärevushäireid on elus samuti olnud, kuigi praegu rahulik. Üritan 3-4h enne magamaminekut mitte süüa, kohvi joon väga harva, ei suitseta, alkoholi tarbin väga harva. Olen taimetoitlane.
Kas peaksin uurima veel kuskil midagi?

Suur tänu!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kuidas näevad välja kurgumandlid ? Kas on tehtud analüüsi nimega ASO tiiter ? Mõte liigub kroonilise mandlipõletiku suunas. Liiges- ja südmevaevused. Kuigi see jõuetus ongi kaudselt südamevaevus. Kilpnäärmeanalüüsid: TSH FT3 FT€ TPO AK jt. Ega muud kui arsti vastuvõtule. Sümptomite hoolas täpsustamine, läbivaatus ja ennekõike mõtlemine. Kindlasti leiate lahenduse.
Omeprazoli võiks võtta siis, kui ikka paar korda päevas ajab kibehaput vedelikku maost kurku ja pärast on söögitorus valu.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi