Maokaitse 03.10.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kui on kunagi olnud probleeme maoga, diagnoositud krooniline gastriit ja selgunud gastroskoopias, et isegi kaksteistsõrmiksooles olnud haavand (mis oli kinni kasvanud) ning läbinud kolmikravi, kas siis peab iga kord kui vaja valuvaigistit( ibumetin 400) võtta, ka maokaitset tarvitama?

Uuringutest ja ravist on möödas nüüdseks 4-5 aastat. Maoga mingeid probleeme( valusid, ebamugavust, iiveldust jne) ei tähelda. Toitun üldiselt tervislikult, ei joo ega suitseta ja liigun palju.

Ette tänades.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui ibuprofeeni tarvitada harva, mõni kord kuus, siis ei pea. On ka teisi valuvagisteid ning valu ja põletikuvastaseid ravimeid, mis on maosõbralikumad.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi