Keele ja suuümbruse probleem 09.11.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

U oktoobri keskpaigas tajusin vasakut lõhenenud suunurka, veidi kipitavaid huuli ja seejärel muutus ennetundmatult tundlikuks keel - kipitas, äärtele tekkisd vorbid jms. Nüüd kipitavad huuled, alumise huule ääres on vorbid (vt pilt), suunurgad muutuvad üha lõhenenumaks. Tundlik oli ka suulagi ja hambad.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Keele ja suunurkade valulike lõhede ja haavandite korral mõeldakse nii paiksete kui üldiste põhjuste peale. Kui probleem pole tänaseks lahenemas, siis peaks tegema analüüsid- täisveri, B12 vitamiin, Fe, TSH, kreatiniin, ALAT, GGT, infot annab ka haiguskollete analüüs seente ja suguhaiguste tekitajate suhtes. Kahjuks ei saa ma diagnoosida konkreetset haigust ega määrata kindla ravi.
Ikka hea koostöö oma arstidega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi