keelel katt 10.03.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,küsimus oleks,millele viitab keele katt,keele taguosal on paksemat sorti katt,kollakas hallikas )oleneb mida söön.mida maha pole võimalik nühkida. samuti on orn kiht kuni keele otsani,hallikas katt.keele ots roosakas-punakas.samuti on keel kare,tundlik,nt kui keel vastu suulage panna siis tunnetad ära keelel olevaid punne(mägesid)mis on loomulik keele osa keelel.see jant on kestnud paarkuud,ei sutseta ega joo vägatihiti.
milles võiks probleem olla ? ette tänades.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vanaraahva tarkus- keel on mao peegel. Ehk maohädade kaudseks tunnuseks on keelemuutused. Veepuudus, ebaregulaarne toitumine, suitsetamine on sagedasemad sellise keelemuutuse põhjus. Soovitan arsti külastust- täisvereproov, keele lähem uurimine, mõnede haiguste ( kandidoos, lame lihhen ) välistamine. Esialgu võiks proovida keele pühkimist söögisooda 10% lahusega, sellega niisutada marlilappi ja parajalt leotada-pühkida seda kattu. Nii ravitakse koduse vahendiga beebidel nn suuvalget.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi