Leukoplaakia ning probleem keelega 02.09.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist

Minule diagnoositi 1 aasta tagasi leukoplaakia.
Nimelt põskedesse tekkisid valged laigud..

Mulle anti mingi 1 väike antibiootikumi kuur ning sellega asi piirdus.

Lisaks nüüdseks on osaliselt ka kaetud keel leukoplaakiaga (Valged laigud keelel), pluss tunnen paar päeva juba kerget ebamugavuse tunnet keelel..

Vasakul poolel keelel nagu oleks tekkinud ärritus ja keel veidi tuim või keele lihas tuim/krampis veidikene..
Kas see on kasvaja või mingi suitsust tingitud keemiline ärritus?

Kas see on keele vähi tunnus? Või pigem põletik/ärritus?

Lisan manusena video.

Palun vastake võimalusel, sellest kõigest on tekkinud nii suur stress..

Lugupidamisega,

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse eest. Vähki sellel videol ei ole. Ei ole ka olulist leukoplaakiat. Keele servad on veidi punetavad ja turselised. Ega ei suitseta ?? Ega ei esine kõrvetisi, haput maitset suus ? Kas vereproovid on korras ? St palju küsimusi, mida saab Teid vahetult nägev arst täpsustada. St palun pöörduge oma perearsti v hambaarsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi