punakas sõlmeke-näsa-punn keele all suus 28.06.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist!

mulle tundmata varem teadaolevalt mitte esinenud punn-sõlmeke suus limaskestal keele all, kuidas edasi toimida? Olen 33 aastat vana mees endine õllesõber ja suitsetaja.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Väga hästi just ei näe, kuid arvan olevat ohutu limaskesta tsüstikse või aftoosse haavandi. Ohutud, leevenduseks paikselt nt Kamistad Gel, 3-4 x p, kuni 5 p, kui probleem ei lahene, siis pere või hambaarsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi