Helicobacter ja kuiv köha/nohu/hommikuti röga 12.08.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Minu abikaasa käis Synlab`is verd andmas ning selgus, et tal on helicobacter.
Helicobacter pylori IgA QN147,6 U/ml
Helicobacter pylori IgG QN >640.0 U/ml

Perearst kirjutas välja kolmikravi ning neid ta praegu sööb esimest nädalat.
Kuid enne bakteri leidmist ning ka praegu kurdab abikaasa antud kaebusi: köha, nohu, hommikuse röga, lõhna ei tunne, väsimus. Kas antud kaebused on seotud samuti Helicobacteriga?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse eest. Näen siin mitut probleemi. Need analüüsid näitavad seda, et inimene on kokku puutunud maobakteriga- H.pylori. Tegemist võib olla kroonilise või ägeda põletikuga või lihtsalt juhusliku leiuga. On leitud, et selles vanuses umbes pooltel inimestest on need antikehad olemas, kuid vaevused puuduvad.
Mida soovitan. Esiteks teha kolmikravi lõpuni ja siis hinnata 1 kuuliste vahedega antikehade taseme muutust. Ägeda haiguse korral langeb kiiremini IgA ja veidi aeglasemalt IgG antikehad. Teiseks. Lihtne kopsutalitluse uuring, spirograafia ja bronhide lõõgastustest ravimi järgselt. Pikaajaline köha viitab sagedasele kopsuhaigusele- kroonilisele obstruktiivsele kopsuhaigusele, lühendiga KOK. Kas mees suitsetab ? Kui jah, siis on mõistlik sellest kohe loobuda !!! Kas on tehtud rindkerest röntgenipilti või kompuuteruuringut- see oleks vajalik muude põhjuste välistamiseks. Kuidas on mandlite seisund kurgus ? Ja veel- seoses Covid 19 levikuga, võiks ära teha ka SARS CoV 2 PCR testi. Kokkuvõtteks- mõtlemist ja uurimist jätkub, koostöös oma perearsti ja kitsama eriala spetsialistidega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi