Kas võib olla probleem südamega. 17.12.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tunnen end juba paar nädalat väsinuna. Vahel ei saaks nagu piisavalt õhku hingata. 4 päeva tagasi jäi kurk valusaks ja vasakule pool oleks nagu takjataoline moodustis olnud, mis kriipis ja ajas köhima. Tekkis ka väike palavik ja arvasin et olen gripi haigestunud. Alustasin raviga ja poolteist päeva hiljem tundus haigus taanduvat.Üleeile õhtul algas järsku pikali olles selline tugev pearinglus, nagu oleks voodi alt ära sõitnud. Tõusin istukile, ikka sama. Kas püsti olles sõitis põrand alt ära. Pea ja ülakere kattusid külma higiga. Mao ülaossa vasakule poole lõi kerge valu, iiveldus ja hetk hiljem juba oksendasin. Aga asi ei paranenud.Ajas hingeldama. Vererõhk tõusis üle 180. Tugev nõrkus. Mees viis EMO-sse. Veri oli normis, vererõhk langes 160-ni. Tean, et sain no-spa-d ja betaserci. Viimasele sain ka retsepti. 6 tundi hiljem olin kodus. Poolteist päeva praktiliselt kogu aeg magasin. Vererõhk tõusis uuesti 180. Tänaseks olen selle uuesti 160-le saanud. Pea tiirutab endiselt kergelt ja ka väike peavalu on tekkinud. Lisaks tundsin eile hommikul nagu oleks ümber ülarindkere pinguletõmmatud vöö. Köhimisel on valus. Nn. takjas on kurgust kadunud, kurk valus pole, nohu pole. Aga köhima ajab endiselt. Palavik kõigub 37 ja 37,8 vahel. Vahepeal suri vasak labakäsi ära, aga läks mööda. Ja ikka on selline jõuetu ja uimane tunne nagu poleks üldse maganud. Tööl liigun piisavalt-umbes 16 000 sammu ülepäeviti. Mida edasi teha. Sisetunne ütleb, et see pole pelgalt külmetusest. Ja vaatamata rohule ei kao päriselt ära ka tasakaaluhäire. Tänan

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teie vaevuste võimalikke põhjuseid on väga palju. Mis täpselt ja kuidas ravida - seda ei ole minul võimalik ekraani vahendusel ütelda. Palun pöörduge oma perearsti vastuvõtule, arst vaatab Teid läbi, koostab uuringute ja konsultatsioonide plani ja algab ka sisuline ravi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi