Survetunne vasakus kõrvas, torked rinnus 15.02.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 26. aastane noormees. Ütlen kohe ära, et spordiga aktiivselt ei tegele ja liigun päris kindlasti liiga vähe. Nädalavahetuseti püüan siiski vähemalt 6km jalutuskäike teha ning 3-4x nädalas 15min velotrenažööriga sõita.
Alates aasta algusest on esinenud probleem, kus vasakus kõrvas tekib aeg-ajalt (mitu korda päevas) selline ebameeldiv survetunne. Kõrv valu ei tee - on ainult väga ebameeldiv tunne. Aastaid on esinenud ka pidev ninakinnisus allergiate tõttu - pärast koduloomadest loobumist on asi natukene paranenud, kuid vähesel määral on nina ikkagi kinni.
Lisaks on pärast rinnaosale külma saamist esinenud rinna keskosas äkilisi valutorkeid (mõned korrad nädalas). Valutorked on tekkinud just istumise ajal, koormuse ajal pole esinenud.
Mida ma peaksin tegema, et kõrva probleemi kuidagi lahendada?
Kas ajutiselt esinevad äkilised valutorked rinna keskosas võivad olla seotud südamega, või pigem roietevaheliste lihaste/närvidega?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teie vaevused seotud keskkõrva ventilatsioonihäirega, mille põhjuseks tõenäoliselt kuulmetõrve turse. Täpsustav uuring oleks tümpanomeetria ehk uuring, mis näitab kuidas trummikule liigub ja kuidas on rõhk keskkõrvas. See aparaat on ikka perearstdiel olemas. Võib kasutada käsimüügi ravina Sudafed-i ja 5 p ninaturse tilkasid lamades, nätsu närimist, neelatamist kinnipigistatud ninaga.
Valutorked on seotud sageli roidevaheliste närvide-lihaste valuga. Aitab pamol 1 g 3 x p. Ravige nii 3-4 p, hinnake tulemust ja pidage edasise osas nõu perearstiga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi