vasaku rinnas 21.09.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere just aasta aega tagasi sain kanepist paanikahoog kus süda peksis väga kiiresti see on kōige halvem mälestus mu elus paar päeva seda hakkasin kartma ,et kui süda hakkab kiiresti lööma siis akki juhtub jälle see sama asi või ,et hakkan arvama ,et süda lööb liiga kiiresti ,et akki saan infarti ,et mul tuli sellestsaadi ülemõtlemine ,et kui midagi on siis hakkan kohe ülemõtlema oled kainud perearsti juures südamega kõik korras käin veel teraapias aga mul nagu mõttes oleks ikka ,et kas südamega võib midagi olla akki teie oskate soovitada mingi nõu mida ma saaksin teha :)?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kanep võib tekitada rütmihäire hoogusid ja ka ägestada varjatult kulgevaid psüühhikahäireid.
Esimene soovitus- narkootikumile EI ! Vajate ka pikemat terviklikku ravi- psühhoteraapia, erinevad ravimid jm.
Teie perearst teeb esmased uuringud, määrab vajadusel ravi, kaasab erinevate erialade spetsialistid ja ainult nii, koostöös on võimalik muuta midagi paremaks. Kõige aluseks on muidugi Teie kindel tahe tulla sellest probleemist välja.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi