Kõrge ferritiini ja bilirubiini tase veres 04.05.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
21.03.23 tehtud vereproov näitas ferritiin 182.4 bilirubiin 37,6. Vahepeal tegin ära c ja b hepatiidi proovid mis klid negatiivsed. 03.05.23 tehtud proovide tulemused ferritiin 200.2 ja bilirubin 32.1 bilirubiin konjugeeritud 8.5. Arstile kaeban häirivat rindkere valu, vahel in see torkiv, vahel pigistav ja vahel kiirgab õlga. Veel on koguaeg väsimus, juuste väljalangemine, pealiselt rinnakule ja kõhule tekivad väikesed punased täpid mis just kui lähevad katki, sügelevad ja tekivad ka sellised nagu veretäpid kehale. Aga kõige rohkem häirib rindkere valu. Kuna ma magan aegajalt nutikellaga siis see annab mulle hommikuti märku, et mu südamelöögid on liiga aeglased 36-48BPM. On tehtud ka rindkere kompuuteruuring kus mingit leidu ei olnud. Perearst ise on nõutu. Kas teie oskate soovitada mida veel uurida või kuidas toimida? Ette tänades, M

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Midagi konkreetset diagnoosi ja ravi kohta ei ole võmalik inimest nägemata ütelda ja oletamine ei ole eetiline. Saan soovitada koostööd oma perearstiga, tema korraldab põhjendatud uuringud ja konsultatsioonid, ravi. Ainult nii on võimalik edasi liikuda sisulise lahenduse suunas. Mõnikord võtab see veidi kauem aega.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi