Vereanalüüside tulemused 23.04.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Sooviks natuke abi vereanalüüside tõlgendamisel. Kas antud tulemuste põhjal oleks muretsemiseks põhjust? Toon välja ainult need tulemused mis väidetavalt normist väljaspool.
Tulemused:

Alaniini aminotransferaas - 57 U/l
Kolesterool - 5.3 mmol/l
LDL-kolesterool - 3.5 mmol/l
Hemoglobiin - 175 g/l
Erütrotsüüdid - 5.46 E12/L
Eosinofiilide suhtarv - 12.5 %
Eosinofiilide arv - 0.58 E9/L
Vitamiin D (25-OH) - 32.2 nmol/l

Natuke räägin ka üldisest enesetundest. Viimasel ajal on olek kuidagi väga väsinud. Jalgades ja kätes on selline kerge tuim valu ( eriti vasakus käes), üldine enesetunne on ka selline uimane. Suurem füüsiline pingutus väsitab rohkem kui tavaliselt. ....

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
D vitamiini tase on üle 2 x normist madalam. Tõsiküll, see on meie kandi rahvale üsna tavaline. Üle öö see väsimust just ei põhjusta. Kindlasti soovitan D vitamiini tarvitada toidulisandina juurde, nt 2000 RÜ päevas. Tõsiküll, päris suvel ei peaks seda tegema, kui inimene viibib mõistlikult päikese käes. ALAT 57- minimaalne tõus. Peaks mõtlema maksa kahjustavatele teguritele, nt ravimite ja alkoholi tarvitamine. Eosinofiilide arv on veidi tõusnud- arvestades Teie väsimust, siis mõtleksin, vabandage küll, ussnugilistele. Saan soovitada oma perearsti külastust, sest analüüs üksi ei diagnoosi haigust, vaid ikka arst. Küllap kolleeg vaatab ja mõtleb ning koostab kõige õigema uuringute ja raviplaani.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi