Punnid kätel 14.01.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on viimase kuu aja jooksul tekkinud väikesed punnid kätele. Pisikesed kõvad punnid, mõni natukene sügeleb katsudes, mõni on ka natukene valus või pigem nagu torkiv tunne katsudes seda punni. Kaovad iseenesest âra, kuid igal hommikul on jälle paar uut punni asemel ja nii on umbes kuu aega olnud, Tulevad sõrmedele, sõrmede vahele ja käelabale.
Kas oskate öelda millest need tekivad?

Edu ja rõõmu Teie tegemistes!
Tänan vastamast!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui ma vastan ausalt, siis mõtlen sügelistele, leebem vorm. Ravi üksikasjad otsustab arst, kasutusel on peamiselt väävli, bensüülbensoaadi ja permetriini salv. Ravida tuleb kõiki kontaktseid samal ajal, salv kantakse kogu kehale, mitte ainult sügelevale alale. Vältida tuleb ihu ja voodipesu, rätikute jm vahendusel asetleidvat taasnakatumist.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi