Väiksed punnid kehal 29.11.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Mõni nädal tagasi tekkis esimene väike punane vistriku sarnane punn. Tänaseks on neid kõhul, seljal ja tagumikul - üle keha kokku umbes 10 tk. Punnid ei sügele, kui siis väga vähesel määral. Päevas leian umbes ühe uue punni kehalt.
Ei ole midagi uut söönud või pesuvahendeid vahetanud, mis võiksid sellist reaksiooni tekitada. Siiani ei ole ükski punn veel täielikult kadunud. Algul ilmuvad punetavalt ja aja möödudes läheb heledamaks.
Kodus on koer, kuid kontrollisin koera üle ja kirpe või muid parasiite ei märganud.

Ehk oskate pildi põhjal mõne järelduse teha.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Päris kindlasti saab perearsti juurde minna ka koroona ajal. Kindlasti leppige aeg kokku, tavaliselt võetakse muude haigustega patsiente vastu päeva I pooles.
Paistab olema karvanääpsupõletik ehk follikuliit. Sügelised sügeleksid ja lööve oleks peamiselt kätel ja kõhul. Raviks võiks käsimüügi vahenditest kasutada nt saialille tinktuuri, ikka 6-8 x päevas punnikesi tupsutada. See kuivatab ja alandab põletikku. Kui probleem püsib, siis peaks kontrollima igaks juhuks veresuhkrut, tegema põletikuproovi. Võib juhtuda, et vajalik on suukaudne põletikuravi ja paikselt nt Fucidin (H) salv.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi