Millise ussiga on kassil tegu? 29.09.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Leidsin kassisaba alt täna sellise liigutava valge ussimoodi olendi. Kas oskate öelda, mis ussiga tegu ja milline oleks ravi nii kassile, kui ka inimesele. Olemas on rohud, Cestal-kass, Vermox-inimene.
Kass on maakass, kes püüab hiiri ja linde. Samas on ka toakass ja magab ka inimesega ühes voodis, armastab väga miilutseda, ka näost näkku.
Tänud!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Üldiselt loomaparasiidid inimest ei ohusta, kuid alati see ei kehti. ussitõrjet on mõistlik teha maakassidele 4 x, linnakassidele 2 x aastas. Täpsemat infi saab vetapteekidest ja loomaarstilt. Hingerahu mõttes võiks teha ka kokkupuutuvad inimesed profülaktilise ravi, vermox e mebendazool, 1 tab ravi 1. päeval ja 2 tablett 14 p möödudes. Kui võimalik, võib külastada perearsti ja teha anaalkaape testi ussimunade suhtes e nn pulgaproov.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi