Ei saa parasiitidest lahti 29.09.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen juba pea 1,5a võidelnud naaskelsabadega ning iga natukese aja tagant õnnestub mul taas need endale külge saada. Ise olen väga korda ja puhtust armastav inimene ja seega tekitab see olukord väga meelehärmi. Nüüd sept alguses olen taas nendega hädas olnud. 9 sept vōtsin Vermoxi tableti ja lootsin, et saab korda. Hoidsin puhtust, pesin käsi, koristasin ja tegin kõik mis vaja. 3 päeva hiljem leidsin ikka veel elusa ussi. Kas Vermox ei peaks koheselt mõjuma? Kas 3 päeva pärast tbl vōtmist on okei veel ikkagi elusat ussi näha? 19 sept vōtsin uue tableti ja lootsin, et olen neist selleks korraks lahti saanud. Kuigi terve aja (esimesest tabletist kuni teise tabletini) tundsin endiselt pidevalt ebamugavustunnet ja veidi ka sügelust. Ja minu puhul pole see ainult hilisõhtul/öösel vaid tunnen ka päevasel ajal nagu liigutaks ja toimetaks keegi. Peale teise tableti vōtmist tundsin, et veidi oleks nagu paremaks läinud, aga ikkagi tunnen nagu nad veel tegutseks ja pole neist lahti saanud. Ma ei saa enam aru, kas kujutan ise endale ette seda ebamugavustunnet ja pärakupiirkonnas parasiitide liigutamist vōi päriselt pole peale 2 tabletti neist endiselt lahti saanud. Kuigi Vermox peaks olema ju väga tōhus, siis olen hakanud mōtlema, et võib-olla minu pideva nakatumise tagajärel ei tee Vermox neil midagi ja äkki on neid nii palju ja elavad ja tegutsevad rahumeeli. Kavatsen nüüd varsti uuesti ka kolmanda tableti vōtta. Siis olen vōtnud kokku 3 tabletti 2nädalaste vahedega. Kogu olukord ajab juba hulluks ja ei suuda normaalselt tegutseda. Selline tunne, et koguaeg koristad ja pesed ja teed, aga ikkagi on igalpool need munad ja ei saagi nendest ussidest lahti. Olen ka rangelt toitumist jälginud, sest äkki ma söön nii palju suhkrut, et nad sellest toituvadki ja Vermox ei tee neile midagi. Kogu see asi ei tundu üldse loogiline, aga olen juba lootust kaotamas, et neist üldse lahti saan enam.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Korduvad parasiitideuuringud roojast ja päraku piirkonnast. Kui 3 proovi on korras, siis haigust ei ole. Ühekordne proov võib anda valenegatiivse tulemuse.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi