närviline magu 02.01.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul niisugune probleem, et kõht tõmbleb, kõhu ajab puhitama ning kogu aeg ajab midagi üles, kas see on tingitud antidepressandist ja rahustist mida ma võtan juba neli kuud depressiooni raviks. Antidepressant on fevariin ja rahusti xanax. Kõht käib korralikult läbi, mul on väga kiire ainevahetus. Olen 50 aastane 172 pikk ja kaalun 65 kg. Ise on sportlike eluviisidega. Kõhus nagu koliseks ja müriseks kogu aeg.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Olen mõtelnud kuidas vastata kuid välja ei mõtle. Teie esitatud haiguse kirjeldus on veidi ebatäpne. Teie sugu. Vaevuste kui kestus. Seos toitudega, näiteks hiljuti söödud pühaderoogadega. Kaasuvad haigused- kilpnäärme ületalitlus, piimasuhkru talumatus, hiljutine antibiootikumi ravikuur. Jne jne.
Saan soovitada perearsti külastust. Kolleeg kaalub kõiki võimalusi ja sab määrata parima uuringute ja raviplaani.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi