kurgus mõru. 21.03.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Juba paar aastat vaevab mind igal hommikul kurgus kibe,mõru maitse. Tunnene,et see tuleb kurgust.Mingeid muid sümtomeid ei ole,aga see on äärmiselt ebameeldi.Suu hügieeni eest hoolitsen, hambad korras, tervis korras.Päeval midagi sellise ei ole. Olen 51a. naine.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Oletan Teie vaevuse kõige tõenäolisemaks põhjuseks suu lahti magamist-norskamist. Suu limaskest kuivab, suuõõne bakterid aga kuivavad samuti, st. saavad otsa. See on üks võimalik mure põhjus. Soovitan asja arutada oma perearstiga.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi