Mõru maitse suus 17.10.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 70. aastane naine, tervis üldiselt korras, tarvitan bronhiaalastma leevendamiseks Symbikorti 1 x hommikul, üks doos, seda juba mitu aastat, kaal ja vererõhk ning veresuhkur normis. Eile hommikul tekkis mul imelik olukord, kõik, mida sõin,oli mõru maitsega, oli see siis võileib, puder või salat, ainult greip oli oma maitsega. Varem pole sellist olukorda olnud, maovaevusi, röhitusi, kõrvetisi ega muud taolist. Valusid pole ka kusagil. Millest võis selline asi tekkida,ega ometi 5 päevase taastusravi tagajärjel, massaas seljale ja võimlemisharjutused õlgadele ja seljale, need lõppesid just reedel.
Tervitades.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Maitsetaju muutuse põhjusi on väga palju. Siinkohal ei saa ma nendel detailselt peatuda, ruumi jääb väheks. Soovitan perearsti vastuvõtule pöördumist, Teie vaevuse üksikasjalikku küsitlust, esmasedi uuringud, eriti versuhkur, täisvere test, võimalusel ka B12 vitamiin, suuõõne vaatlus jne jne. Siis ehk saab leida tõelise põhjuse ja seda ka ravida.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi