Muret tekitavad vaevused 02.01.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Minu mureks on erinevad sümptomid. Peamist mure teeb alakõhus nabast paremal olev valu, mis ei tohiks olla pimesool(pole palavikku ja pole valu ka lahtilaskimsel, ainult pealesurudes) Valu lööb ka alaselga ja vasakule poole. Seedimisega on kõik korras, aga kõhus tundub olevalt gaase ja pidevalt käivad kordinad ja mulksumised. Mul on varem olnud maohaavad(umbea 2 aastat tagasi) aga internetist otsides tunduvad minu sümptomid saransed ka sapikividele, sest suus kurgus on pidevalt mõru kibe maitse. On ka sagenenud urineemisvajadus, aga urineerimine pole valulik. Muret teeb veel hingamisraskused, koguaeg on vajadus sügavalt sissehingata ja selle tagajärjel tekib ka väike valu rinnus. Mõnikord ka keset ööd ärkan ülesse hingeseisaku peale ja ahmin õhku. Üks imelik sümptom mis mul veel oli olid iseenesest tekkinud sinikad reitele ja kõhu küljele, aga need kadusid ära ja hetkel pole juurde tekkinud.
Tahaksin teada Teie arvamust mis võiks olla nende vaevuste põhjusteks? Kas need kõik sümptomid võivad olla omavahel seotud kuidagi?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teie vanus muudab paljud võimalikud haigused vähetõenäoliseks. Vabandust, aga kipun kahtlustama pühadega kaasnevaid seedehäireid, mida võimendab mure suurendusklaas, eriti kui viibite võõrsil. Ei loe Teie kirjast välja alarmsümptome e "punalipp" vaevusi. Võimalik on kaasnev hingamisteede kergem viirusinfektsioon, sellest need hingamisvaevused. Soovitan mõistliku toiduvalikut, juua puhast gaasita mineraalvett, mõni paratsetamool 500-1000 mg annuses paar korda päevas. Vaataks nii mõni päev, kui vaevused ei kao ja süvenevad, siis pöörduge arsti vastuvõtule.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi