südame isheemiatõbi. 05.06.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Kardioloogi sõnul põen südame isheemiatõbe.On tehtud koormustest ja ultraheli südamest.Koormustest katkestati kuna süda hakkas väga jupsima. Ultraheli järgi oli kõik korras.Tarvitasi ravimeid Cordarone,Eriniit.Nüüd arst muutis ravi tarvitan Digoksiini ja Propra-radiopharm 40. Valud vasakul pool rindkeres on vahel väga tugevad ja siis võtan Imturi (arsti soovitusel). Saan aru , et sellest tõvest ma ei paranegi , saan ainult ajutist leevendust rohtude abil. Kas minul on õigus invaliidsus grupile ja kelle poole pean pöörduma.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Diagnoosi täpsustamise osas soovitaksin ka uurida koronaarangiograafia võimalust, ehk südame veresoonte kõige täpsem uuring, seda tehakse Tallinnas ja Tartus. Seniste uuringute ja ravi põhjal on see Teie haigus ja põete seda raskekujuliselt. Tablettravi kõrval on kasutusel ka vereesoonte otsene laiendamine ja uute soonte asetamine, mille kaudu juhitakse veri ümber kahjustunud sooneosa.
Arvestades Teie vaevusi, tundub küll olema põhjendatud vaegurluse vormistamine. Oleneb Teie vanusest, kui olete tööealine on võimalik taotleda töövõime kaotusprotsenti, riik hakkab sel juhul maksma invaliidsuspensioni, kui olete aga tööealine ja haigus on väga raske kuluga ja vajate pidevat kõrvalabi, siis vormistatakse puude raskusaste, see võib olla keskmine, raske või sügav. Kõigi eeltoodud taotluste alustamiseks peab pöörduma esmalt perearstile, kus alustatakse suuremahulise taotlusdokumentatsiooni täitmist, oma hinnangu panevad kirja ka kardioloog jt arstid vajadusel. Seejärel saadetakse dokumendid vaegurlusekspertiisikomisjoni, kus langetatakse otsus.
Tingimused mille alusel vormistatakse otsus on päris karmid, aluseks on siin inimese kõrvalise abi vajadus, kui ise omal jõul ei suuda kuidagi toime tulla siis on "lootus" saada vastav töövõime kaotusprotsent või puude rskusaste.
Head tervist soovides Madis Veskimägi