paistes jalg 15.05.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun Teie poole selgitada,millest võib olla tingitud ühe jala (parema)laba ja liigese paistetus.Jalg on paistes olnud liigesest 2 aastat.Paistetus suureneb suvel sooja ilmaga.Paar nädalat tagasi hammustas õnnetuseks samast kohast mingi mürgine putukas,nüüd jalg veel rohkem paistes,hammustuse juurest ka punetav.Pune olen saanud maha viina kompressiga.Õõseks asetatud kompressi tagajärjel on hommikul jalg kergem ja vaevu paistes.Õhtuks aga jälle punsuvalt paistes.Perearst ütles,et see on putukast,eelnevat 2 aastast paistetust samas kohas,ta ei võtnud kuulda.Soovitas visnevski salvi peale panna,mis absoluutselt ei aidanud.Teen istuvat tööd,olen 42.a.naine.Tarvitan propranololi,kuna vererõhk on kõrgem,eriti alumine.Jalg ei valuta,kui jalanõude kandmine tekitab probleeme.Mida soovitate Teie?Ja eriti siis ,kui perearstil on kiire ja ei taha sellega tegelda ???Kelle poole pöörduda??Olen tarvitanud 0,5 l viina kompressideks ,kui palju pean alkoholi tagavaraks varuma ???

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.Jalgade turse on mitmete haiguste korral üheks sümptoomiks. Näiteks

neeruhaiguste, südamehaiguste ning liigesepõletike korral võivad jalad

olla turses. Kahjuks ei oska kommenteerida Vishnevski salvi

soovitamist, kuid soovitan teha üldanalüüsid eelpoolnimetatud haiguste

välistamiseks. Vajadusel soovitan konsulteerida antud

erialaspetsialistidega. Teie perearstil ei tohiks midagi olla selle vastu,

kui lasete ennast üle vaadata ka mõnel erialaspetsialistil.Lugupidamisega,

dr Eero Merilind

perearst

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Jalg on paistes

Minu emal on üks jalg paistes. Seda juba üle aasta. Paistetus ei lähe alla ka. Naljakas just see, et ainult üks jalg on.

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Kindlasti tasub uurida. Ühe jala turse põhjus võib olla venoosse vere ja lümfiringluse häire. Seda võib põhjustada nt veresoone enda haigus, nt veenilaiend, veenipuudulikkus, harjumuslik jala ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: