Paistes punane jalg 25.12.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Vasak jalg paistes ja punane paar nädalat. Valu ei tee. Paistetus pole alla läinud kompressidega. Aasta tagasi olnud insult, vasak käsi ei ole taastunud, kõndimine ja koordinatsioon kehvem, kuid saab ise toas hakkama. Tarvitab igapäevaselt: Eliquis, Atoris, Diaprel, Betaloc, Cardace, Spirix.

Mida jala osas ette võtta?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab, et on veenide talitlushäire, põhjuseid mitu. Patsient saab verevedeldit ja veerohtu. Need peaks vältima seisundi halvenemist. Leevendust võib tuua jala hoidmine kõrgemal. Ja kindlasti perearsti külastus, uuringud, ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi