Jalg on paistes 23.07.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Minu emal on üks jalg paistes. Seda juba üle aasta. Paistetus ei lähe alla ka. Naljakas just see, et ainult üks jalg on.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kindlasti tasub uurida. Ühe jala turse põhjus võib olla venoosse vere ja lümfiringluse häire. Seda võib põhjustada nt veresoone enda haigus, nt veenilaiend, veenipuudulikkus, harjumuslik jala ebasoodus asend, vana trauma või midagi mis takistab normaalset vedelikuringlust, tavaliselt võib see paikneda hoopis väikevaagnas. Soovitan korraldada ultraheliuuring jala veenidest-arteritest ja kõhukoopast, eriti väikevaagnast. Kui vaja, tehakse ka CT uuring.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi