Jalale tekkinud sinikad 15.07.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen suhteliselt hüpohondrik viimasel ajal, pidevalt uurin ennast ja panen tähele igasugu muutuseid kehal.
Jalale on tekkinud 3 hele kollast/pruuni laiku, nähtavalt nagu sinikad. Samuti käele on tekkinud 1 väiksem. Ei mäleta, et oleks nagu kuskile ära löönud või midagi.
Kuskil 2 kuud tagasi said tehtud vereproovid ja näitajad olid nagu korras. Olen pidevalt oma muredega perearsti poole pöördunud, et enam ei julgegi iga asja pärast pöörduda.
Tunnen, et midagi oleks nagu väga valesti, ehk oskate öelda kas see on piisav põhjus, et pöörduda perearstile või muretsemiseks pole põhjust?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
Fotol tundub, et tegu on kahe väikese hematoomi ehk verevalumiga, mis on tõenäoliselt tekkinud mikrotrauma tagajärjel. Sellisel puhul sageli ei pruugigi konkreetne trauma meenuda. Kuna hematoomid on väikesed ja vereanalüüs hiljuti tehtud, siis ei pea kohest arstile pöördumist vajalikuks.
Kui aga hematoome tekib järjest juurde, seda enam kui need on suured, tuleks kindlasti pöörduda perearsti poole.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst
Confido Erameditsiini Keskus