Jalale tekkinud sinikad 15.07.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen suhteliselt hüpohondrik viimasel ajal, pidevalt uurin ennast ja panen tähele igasugu muutuseid kehal.
Jalale on tekkinud 3 hele kollast/pruuni laiku, nähtavalt nagu sinikad. Samuti käele on tekkinud 1 väiksem. Ei mäleta, et oleks nagu kuskile ära löönud või midagi.
Kuskil 2 kuud tagasi said tehtud vereproovid ja näitajad olid nagu korras. Olen pidevalt oma muredega perearsti poole pöördunud, et enam ei julgegi iga asja pärast pöörduda.
Tunnen, et midagi oleks nagu väga valesti, ehk oskate öelda kas see on piisav põhjus, et pöörduda perearstile või muretsemiseks pole põhjust?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
Fotol tundub, et tegu on kahe väikese hematoomi ehk verevalumiga, mis on tõenäoliselt tekkinud mikrotrauma tagajärjel. Sellisel puhul sageli ei pruugigi konkreetne trauma meenuda. Kuna hematoomid on väikesed ja vereanalüüs hiljuti tehtud, siis ei pea kohest arstile pöördumist vajalikuks.
Kui aga hematoome tekib järjest juurde, seda enam kui need on suured, tuleks kindlasti pöörduda perearsti poole.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst
Confido Erameditsiini Keskus

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Jalale tekkinud kogu punaseid/lillakaid täppe.

Tere,

Mind on muretsema pannud punased/lillakad täpid jalal mille avastasin peale sügamist. Kas tegu võib olla täppverevalumitega? Mis tavaliselt tekitab sellist ärritust nahal ja kas selle ...

Le Vallikivi

Vastas dr Le Vallikivi

Tervist
pildi järgi tundub, et sügatud on kõrvalolevat putukahammustust ja tõepoolest need väiksed täpid on täppverevalumid (kui Te vajutate sinna peale klaasi, siis on täppverevalum ka läbi klaasi ...

Loe edasi

soovimatud sinikad

Tere.Iga kerge äralöömine toob minu ihule sinikad. Vahel on jalad nii sinikaid täis, et ei saa sukkpüksegi kanda.Hüppab koer minu najale või puutun vastu riiulit - kohe jälle sinised plekid.Milles viga?

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Teioe küsimuses on puudu arstile rida oluliseid andmeid. Soovitan lühidalt pöörduda perearstile, teha täisvere analüüs, kus hinnata ka trombotsüütide arvu. Seejärel võiks nõu piudada reumatoloogiga, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: