Ülemiste hingamisteede külmetus. 23.03.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Reedel 18.03 külmetusin ja tundsin ennas halvasti.Alguses - samal õhtul oli ka palavik 38,4+jube nohu ja köha.Palaviku sain Teraflu teega alla aga nohu ja köha on jäänud siiamaani vaevama.Kuu aega tagasi kirjutas mulle hambaarst välja antibiootikume kuna mul oli põletikuline kolle igemel.Kahjuks(või õnneks) ma siis neid antibiootikume võtta ei saanud.Lugesin aga infolehelt et neid saab tarvitada ka hingamisteede haiguste korral.Ja olen nüüd neid võtnud poolteist päeva(3xpäevas).Tulemus on see et päevasel ajal on nagu vaegused jäänud harvemaks,aga öösiti ei saa ikka magada.Ninast valgub kõik kurku ja takistab hingamist.See aga ajab köhima ja ei lase loomulikult magada.Köhinud olen nüüd nii kõvasti et hääl on lausa ära ja raske rääkida. Kui siis rohtudest rääkida mida tarvitan : 1.antibiootikum Amoksiklav 500mg/125mg 2.Brontex lahus 7,5mg/ml 3.Neo-bronchol Kas jätkan samas vaimus või peaks midagi tegema?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vabandan viivituse pärast. Nüüd on 5 päeva möödas ja loodan, et haigus on möödas. Arstid on küll väga seda meelt, et patsient ise antibiootikumraviga ei tohiks alustada. Siiski lohuta, hakkasite seda võtma haiguse 5. päeval. Arvatakse, et esimesed paar päeva teeb tegusid viirus, kui paranemist pole, siis on platsis bakterid. Küllap on tõveks ninaneelupõletik- sellega tekib vastik paks sekreet ( tatt) neelu tagaseinas ja põhjustab ärritusköha.
Loodan väga, et olete nüüdseks terve(m).
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi