suurenenud lümfisõlmed 19.02.17 / Perearst

Külastaja küsib:

kaela eesmised lümfi sõlmed on suurenenud ühelpool on hernetera suurune ja teiselpool kaks 0,5x1,5 cm suurust. kas nendega peaks hematoloogi poole pöörduma või on haiguse põhjuseks midagi muud? Näpuga katsudes olen neid tundnud kuuaega, ennem ultraheli ei osanud kaelalt neid otsida. Lümfisõlmed on näpuga katsudes liikuvad ja ei ole valusad.
Üle jäänud haigus sümptomid mis hakkasid kaks kuud tagasi tugeva nohuga siis oli tunda ka, et mingit vedeliku valgub suhu aga see tunne kadus koos nohuga. Peaaegu pidev 37,0-37,4 palavik mis on kestnud kaks kuud.kitsas tunne kaelas nagu kergelt pooks. Tükki tunne kurgus. Silme ees virvendab, pea on paks. Lihaste tõmblus enne magamajäemist. Üldine väsimus. Viimasel ajal on hakanud kõht valutama. Antibiootikumide kuuri ajal oli ka vist kerge külmetus tugev nohu ja kerge köha mis kestsid nädal kaks.
kuu tagasi tehti vereproov ja hultraeli kaelale. Veri oli korras, hultraheli näitas suurenenud lümfisõlmil. Arst määras antibiootikumid lümfisõlmede põletiku vastu, võtsin 14 päeva aga midagi ei muutunud. 2 nädalat tagasi võeti uuesti verd ja tehti kopsupilt ja mõlemad olid korras. Olen käinud ka nina kõrva kurgu arsti juures, seal tähendati ainult seda, et maohappet tuleb kurku ja kirjutas selle vastu rohtu.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Kui Teil on olnud äge ülemiste hingamisteede haigus, siis on kaela lümfisõlmede reaktiivne suurenemine täiesti normaalne nähtus ja need lümfisõlmed taanduvad tavaliselt alles kuskil poole aasta möödudes. Kui lümfisõlmi ei teki juurde, kui nad ei suurene, kui need ei ole ümbritseva koega liitunud ja verepilt ja kopsupilt on ka korras, siis ei ole põhjust hematoloogile minna, vaid võib rahulikult asjade seisu jälgida ja loota lümfisõlmede iseeneslikule taandumisele.
Lugupidamisega
Le Vallikivi