Refluks ja kehatemperatuur 20.03.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere !
Mu tervise probleemid algasid mitu kuud tagasi ,kui sain diagnoosiks ärevushäire ,kartus igasuguste haiguste ees. Läbi olen käinud mitmeid eriarste , kurguarst, endokrinoloog ,gastroeneteroloog. Tehtud uh kilpnäärmest ja põhjalik vereuuring , need olid korras . Gatroskoopias sain diagnoosiks kerge krooniline gastriit ,mille puhul määrati raviks gasec 6- 8 nädalat. Peale seda olen hakanud tundma kurgu ja kaelavalu nagu oleks lümfid paremal lõuall paistes ja valulikud. Aegajalt kõrvetav valu rinnakus. Olen järjekorras ka kopsuarstile ja kardioloogile. Perearsti arvates on need sümptomid reflukshaigusest. Ja arvab ,et ma ei vaja rohkem uurimist ,kuna analüüsid tehtud kaks kuud tagasi. Mida arvate Teie kas peaksin uurima edasi millest paremal lõuall vajutades on valus muna ja kõri on aegajalt valus ? Samas soovin teie arvamust millest mul tuleb kehatemperatuuri kõikumine ? Mu normaalne tempreatuur on terve elu olnud 35,5 piirides ja käed jalad on ka kogu elu külmetanud ,millega olen harjunud. Kuid nüüd on kehatemperatuur hommikul 36,4 , õhtul 36,8. Käed endiselt külmad. Millest see tulla võib, kas võib seotud olla ärevushäirega või midagi tõsisemat ning vajaks põhjalikumaid uuinguid ? Tarvitan AD sertraliini ja xanaxi.
Jään teie vastust ootama

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Teie terviseuuringud on olnud väga põhjalikud ning ammendavad ning täiendavaid uuringuid Te ei vaja - pigem assotseeruvad need sümptomid ärevushäirest tingitud kõrgendatud kehatunnetusega. Ka Teie kehatemperatuur on täiesti normaalne ja ei vaja ei uuringuid ega pidevat kontrolli - pigem on see loomuomane ärevusele kalduvatele madala vererõhuga isikutele ning seda ei ole võimalik väliste vahenditega mõjutada.
Lugupidamisega
Le Vallikivi