Probleem perearstiga 13.02.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Külastan perearsti harva, sest kaebusi pole. Suhkruhaigus küll, aga selle hoian tabletiga normis. Perearst, kuigi pole mitte mingeid analüüse teinud (pean tegema neid sots.keskuses), leiab ikka probleeme ja põhjust tablette välja kirjutada. Viimati leidis, et vererõhk 137 on kõrge, seega tablette. Kolesterool 3,6 kõrge - tablette. Pulss 78 sage - tablette. Kui ütlesin, et millegipärast on kogu aeg uni, pakkus rahustavaid tablette. ? Mul on juba hirm. Kas pean arsti vahetama või pöörduma ministeeriumisse tema teadmiste kontrollimiseks?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Sagedasem probleem, mis meil meditsiinis valitseb on suhtlemine. Teie perearst soovib lahendada probleeme mida kurdate. Lihtsaim võimalus on määrata mõni ravim. Need näitajad, mida esitate on ju päris head. Küllap on veel midagi, mida Teie arst teab, kuid see pole jutuks olnud. Olen kindel, et perearst määrab kõik analüüsid mis vaja ja niisageli kui vaja. Neid ei pea käima kuskil mujal tegemas, kogemus on selline, et sellest tuleb pigem halba. Saan soovitada vaid seda, et räägite oma arstiga ja nii saab selgeks ravi üksikasjad. Arsti vahetamine ei ole jälle õige, sest nii kipub patsiendile jääma külge halb kuulsus ning uus arst suunab patsiendi igaks juhuks kuhugi mujale. Kannatab ikka patsient, arst on muuseas ka õnnetu. Nii et ikka rääkimine ja arusaamatuste klaarimine.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi