Puhitused kõhus ja oksendamine. 07.10.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, probleem selline: Tekivad kõhus puhitused, enamasti peale sööki 2h ... suu kaudu ja väga tugevad, mitte küll alati, aga tihti, näteks kord päevas, et sellest vabaneda, oksendan k6ik välja, kuigi iiveldust ei ole ja see kestab juba mõned aastad. Kas see v6ib olla tekitatud vähesest maomahlast, v6i mis v6ib olla probleem ?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Põhjuseid on palju. Kuna vaevused on kiusanud paar aastat, puuduvad otseselt valud ja ohumärgid, mõtlen pigem piimasuhkru talumatusele või tsöliaakiale. Soovitan pidada 1 nädal piimavaba dieeti ja siis 1 nädal gluteenivaba dieeti, hoidudes nisu, odra, rukki ja kaeratoodetest. Jälgige enesetunnet.
Kui olete EV kodanik, siis on Teil kindlasti oma perearst, otsige ta üles ja saage tuttavaks. Kolleeg saab kõike vahetult uurida ja täpsustada.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi