Probleemid selja - ja jalgadega 09.08.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Eelmise aasta sügisel tekkis järsku probleem vasaku jalaga. Jala pöiapoolne osa läks paiste, põletikuliseks, valusaks.
Käisin reumatoloogi juures. Raviks - jala määrimine erinevate salvidega.
Aja mõõdudes tekkisid aga uued probleemid. Hommikuti ei saanud enam voodist õieti püsti, selg kange, valus, põlved nõrgad, üleüldine nõrkus, väsimus. Aeg edasi, ning nüüd on sama probleem ka teise jalaga. Liikuda õieti ei saa, tallaalused tulitavad, valutavad. Põlved on hakanud ka kergelt valutama. Jätkuvalt on probleem seljaga, nõrkuse ja väsimusega.
Konkreetset diagnoosi ei ole saanud.
Millega võiks tegu olla? Mida teha?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõtlen mitme haiguse peale, edasised uuringud peavad andma selguse. Julgen arvata, et labajala turse, põletik võis olla pindmine veeni või kudede põletik, lloodetavasti on see möödas. Jalgade valu, nõrkus võib olla tingitud närvijuurtele survet põhjustavast muutusest lülisambas. Kas lülivaehketta sopistumine, seljaajukanali ahenemine vm. Vaevus võib olla tingitud ka polüneuropaatiast, ehk mingi tegur on kutsunud esile jalgade alumise osa, sääre-labajala piirkonna närvide kahjustuse. Nõrkust võiks seletada aneemia ja kilpnäärme alatalitlusega. Soovitan asjatundliku neuroloogi konsultatsiooni, MRT uuringu eesmärgil, perearsti poolt täisvereanalüüs, TSH, B12 määramine. Kui need uuringud tehtud, siis ehk on võimalik arstidel völja töötada parim plaan Teie aitamiseks.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi