Valus istuda 31.08.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
istmik on nii valus, et ei saa korralikult toolil või rattasadulas istuda sh selili magada, traumasid ei ole olnud, töö on kontoris, iga natukese aja tagant on vaja sirutada, eluviis on muidu sportlik.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
Te pakute koos oma küsimusega juba ise välja ka õige lahenduse - sirutamise. Teie poolt kirjeldatud probleemid võivad tekkida liigsest pingest lülisamba nimme-ristluupiirkonnas, mis tekivad pikast sundasendist (s.t. istuv töö, jalgrattasport) või ka sellisest sportlikust koormusest, mis tähendab koormust seljale - ehk siis jooksmine, kontaktsport, osad jõusaaliharjutused jne. Ehk siis märksõnadeks oleks sage sirutamine ning kõhu-selja lihaskorseti tugevdamine spetsiaalsete harjutustega.
Lugupidamisega
Le Vallikivi