artroos? 27.09.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.Mul on tekkinud vasakul pool rinnus, natuke rinnast üleval pool, valud. Samuti on sinna tekkinud käega katsutav muhk.Selline probleem on nüüd umbes nädal.Kolm päeva tagasi valutas päris kõvasti,nii,et ei saanud öösel magada.Ravimeid ei võtnud,vaid läksin arsti juurde. Tehti ultraheli uuring ning öeldi,et arvatavasti on tegemist artroosiga!?Küsimus ongi nüüd järgmine,et kas on võimalik sellises keha piirkonnas artroosi teke?Millised peaksid olema minu edasised tegevused?Kas seda on võimalik ka kuidagi välja ravida või pean ma sellega nüüd leppima?Ette tänades vastuse eest.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Mul pole kahjuks võimalik anda mõistlikku vastust. Ehk on tegemist mõne teise haigusega. Artroosi all mõistetakse liigese kulumisest tekkivat liigeshaigust. Rodied ka liigestuvad lülisambaga, kuid ausalt öelda praktikas esineb selle piirkonna artroosi harva, valu leaks olema siis kahel pool lülisammast, rinnaosas. Muhu teke roidel omab ka mitu põhjust. Ehk tehakse ära ka lihtne röntgenipilt roietest, see annab infot sellest, kas "muhk" on luuline või sidekoeline või millestki muust haigusest tekkinud. Vaevust saab leevendada käsimüügi nn valuvaigistitega- paratsetamool 1 gramm või ibuprofeen 0,4-0,6 g 2-3 x päevas. Kindlasti võtke ühendust oma perearstiga, ta tutvub kõigega lähemalt ja määrab edasised uuringud-konsultatsioonid. Päris kindlasti ei tohi olukorraga leppida.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Puusaliigese kulumine

Lp.dr. Veskimägi,
loen alati huviga Teie asjalikke nõuandeid ja loodan, et saate ka mind veidi juhendada. Perearst suunas mind puusaliigeste röntgenisse ja vastuseks oli liigeste mõõdukas kulumine, ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Tänan küsimuse eest, vabandan veidi hilisema vastamise eest !
Teie haigus, puusaliigese kulumine ehk koksartroos on algjärgus. Teha on väga palju.
Kõigepealt selgitan, kuidas toimub ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi