25a noormehel probleemid kõrge vererõhu ja peavaludega 17.01.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
muretsen poja pärast. Alates jõuludest on ta 3 korral sattunud kiirabisse kõrge vererõhu ja väga tugevate peavaludega. Perearst arvas algselt, et lihaspingest. Kui haigushood kordusid, tegi vereaanlüüsid ja EKG ( näitas rütmihäiret), muid uuringuid ei teinud. Nüüdseks on kirjutanud Nebileti (5mg päevas) ja Preductali 2 x päevas. Nebilet on vererõhu võtnud normaalseks, kuid pulsi väga alla. Pulss on vahel ka alla 50 (täna päeval 122/72/50). Eile lisandus vasaku käe jõuetus. Peavalud on jäänud nõrgemaks, kuid iga päev on haigushoogusid, kus pea vasak pool läheb pingesse, tekib uimasus. Varasemad peavalud olid niivõrd tugevad, et poja sõnul oli tunne, et minestab. Probleeme on lähedale vaatamisega-arvutit ja raamatut ei saa lugeda, sellest tekib peavalu. Kaugele vaadata on parem. Poeg on lühinägelik, mitu aastat tagasi fikseeriti -9 (prille kandnud juba 17 aastat). Silmaarstile saab alles veebruari alguses. Käis ka massööri juures, kes väitis et lihaste seisukord on hea ja lihaspinge ei tohiks olla vaevuste põhjuseks. Järgmisel nädalal läheb poeg uuesti perearstile, kuid kahjuks olen ma skeptiline, sest poja kurtmisele, et tal on probleemid peaga, vastas arst, et siis tuleb minna psühhiaatri juurde... Mida saaksime ise teha või millise arsti juurde peaksime pöörduma või milliseid uuringuid poeg vajaks ja mis võib põhjustada selliseid kaebusi? Toitumist jälgib poeg hetkel väga, ülekaaluline ei ole, suitsetamise jättis maha pool aastat tagasi.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
sellises vanuses ning selliste kaebustega on alati vajalik patsienti põhjalikult uurida. Millised vereanalüüsid ja uuringud määratakse, seda otsustab arst igal konkreetsel juhul individuaalsest patsiendist lähtuvalt - olulised pole mitte ainult toitumine ja kehakaal, vaid ka eluviis, stressifoon, eelnevalt põetud ja perekonnas esinevad haigused, erinevate organsüsteemide läbivaatuse leid jne. Kui Teie poeg uuesti perearstiga kohtub, siis saavad nad juba koos otsustada, kas asjade praegune seis nõuab edasisi uuringuid või konsultatsioone või et siis mitte.
Lugupidamisega