Õhtune palavik 07.11.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kirjutan, et küsida teie arvamust.

Kaks nädalat tagasi tekkis häiriv peavalu ja pingetunne peas (eelkõige otsaees), oli ka palavik 37.5 ja üldine kehv enesetunne. Kuna rohkem sümptomeid ei olnud, siis arvasin, et ehk läheb ise üle. Kraadisin end igal õhtul edasi (hommikul ja päeval palavikku ei ole), palavik oli koguaeg vahemikus 37.2-37.5, püsis ka ebameeldiv peavalu.
8 päeva möödudes läksin siiski perearsti juurde, kes lasi teha vereproovid, uriiniproovi ning röntgeni ninakõrvalkoobastest. Uriiniproov oli korras, vereproov näitas kilpnäärme TSH 4,139 (arsti sõnul normist kõrvalekalle), üldine verepilt korras ning röntgen näitas frontiiti. Arst määras antibiootikumid Zinnat viieks päevaks, lisaks veel GeloMyrtol'i ning Zyrtec'i.
Nohu aga ei ole, nina otseselt kinni ei ole, viimase poole aasta jooksul pole ka nohu esinenud.
Ravimid saavad kohe võetud, aga palavik püsib õhtuti ikka edasi, sellega koos uimane tunne, väsimus, pearinglus. Peavalu on aga tagasi tõmmanud. Nuuskama pole aga siiamaani hakanud. Kas rohud peaksid nuuskama ajama?

Millest võib õhtune palavik tingitud olla?
Kas otsmikukoopapõletik võib üldse tekkida ilma nohu ja muude suuremate kaebusteta? Kas palavik võib olla tingitud hoopis kilpnäärmest?

Ette tänades!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vabandan hilisema vastamise eest. Otsmikukopa põletikuga võib olla selline asi, et algul on "nohu lõksus" ja ei pääse nina kaudu välja. Põletik aga on, sellest valu ja palavik. Põskkoopa põletik kiusab sageli 2-3 nädalat, teinekord ka mitu kuud. Ega muud kui nina ja ninakõrvalkoobaste turset alandavad, lima veeldavad ja antibakteriaalsed ravimid. Kui seeravi ei taha aidata, kaalutakse kompuuteruuringut, siis aga võib juhtuda, et on vajalik põsk või otsmikukoopa loputus.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi