Kõrvad lukus 25.03.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Kuu aega tagasi olin köhas ja nohus. Peale seda kõrvad lukus kogu aeg. Tugevalt neelatades või haigutades lööb korraks kõrvad lahti ja siis jälle tunnen mõne aja pärast - lukus. Lõuad juba valusad haigutamisest. Ostsin apteegist VAXOLi, olen seda nädala pannud. Korraks lööb lahti ja siis jälle lukus. Panin tähele, et väljas parem, kui ruumi sisenen, kohe kohin kõrvades ja lukus. Mida teha? Aasta tagasi oli sama lugu peale nohu. Millega võib tegu olla?Ette tänades.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
sellise murega tuleks minna ennast kindlasti perearsti juurde näitama. Lihtsamateks ja levinumateks põhjusteks selliste kaebuste korral on nohu tüsistusena tekkinud kõrvapõletik või et siis kuulmekäiku kogunenud vaik. Esimesel juhul saab abi tablettravist, teise variandi korral on abi kõrvaloputusest, mida enamus perearste-pereõdesid samuti oma keskuses teevad. Kumb neist muredest (või hoopis midagi muud) Teid konkreetselt vaevab, selgub siis, kui lähete oma perearsti vastuvõtule, kes Teie nina-kurgu-kõrvad kenasti üle vaatab. Seniks ärge vast midagi enam kõrva tilgutage.
Parimate tervitustega,
Le Vallikivi