Epstein-Barr viirus 14.01.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

kõik algas lümfisõlmede suurenemisest näo-kaela piirkonnas. Lümfisõlmed on kõik alla 1 cm. Vereanalüüsid on korras, v.a see, et Epstein-barri viiruse analüüs on positiivne, kuigi peaks olema negatiivne (Epstein-barr viiruse kapsiidi antigeeni vastane IgG seerumis,- varase antigeeni vastane IgGseerumis ja tuuma antigeeni vastane IgG seerumis). IgM seerumis on need analüüsid negatiivsed. Mida see tähendab, see kas jäi arstil märkamatuks või ta ei pööranud sellel tähelepanu. Aga kui on ikka positiivne ja peaks olema negatiivne, siis tekitab see küsimuse. Samuti ei ole minu arvates siiski normaalne, et need lümfisõlmed paisunud on, kuigi vähe. See on juba pool aastat nii.
Tänan.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
antud analüüside põhjal ma ei süüdistaks lümfisõlmede suurenemises Epstein-Barri viirust, kuivõrd IgG analüüsid, mis näitavad haigusega kokkupuudet minevikus, on praktiliselt kõigil täiskasvanud inimestel positiivsed ja võivad positiivseks jääda kogu eluajaks - samas ei ole nende hulga järgi võimalik takkajärele tuvastada, millal konkreetselt toimus esimene kokkupuude haigustekitajaga ja äge haigestumine. Ägedat haigestumist näitavad IgM tüüpi antikehad, mis Teil on negatiivsed, mis tähendab seda, et haigestumine oli VÄHEMALT 1-3 kuud tagasi. Ja kuivõrd Epstein-Barri puhul on tegemist viirushaigusega, siis seda antibiootikum ei ravi ega põhjusta ka lümfisõlmede taandumist. Kui Teie lümfisõlmede suurenemine Teid jätkuvalt häirib ja eriti kui sellega kaasneb muid tervisehäireid, siis tuleb põhjust otsida mujalt. Meie kliimas on levinuim põhjus kaela lümfisõlmede suurenemiseks korduvad hooajalised viirushaigused ning sellel puhul toimub suve saabudes iseeneslik paranemisprotsess.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi