Eneseabi 14.01.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Kuidas reisil olles leevendada ööpäevarütmi segipaisatusest tulenevaid terviseprobleeme ?

Tänades

Mare

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lp pr. Mare.

Kui tegemist on paari tunnise vahega, siis toimub adaptatsioon suhteliselt kiiresti. Rohkem probleeme on maakera teisepoole reisidega ( Ameerika, Austraalia). Täielik harjumine uue ööpäevase rütmiga võtab aega 2 - 4 nädalat.(mõlemat pidi- nii minnes, kui ka tulles). Olulisi tervisehäireid ööpäevase rütmi muutus võimendada ei tohiks. Sagedasemad mured on une puudus öösel ja unisus päeval. Ravimite manustamist oluliselt muutma ei peaks. Vajadusel soovitan konsulteerida enne reisile minekut oma arstiga ning läbi arutada tegutsemisjuhised arvestades konkreetselt Teie tervist.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst