Hingamise seiskumine magama jäädes 16.12.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist, see on nüüd kolmas kord kui antud kaebus tekib ning seekord kestis see kauem kui tavaliselt. Sooviks teada kas tegu võib olla mingi ohtliku haigusega või on tegu ärevus häirega mida olen kannatanud juba umbes 5 aastat.
Mis juhtus : eile magama jäädes tunne nagu hing on kinni, täpsemalt siis mitte tunne vaid oligi reaalselt nagu mingi takistus mis ei lase hingata, just siis kui üritasin magama jääda, nii kui silma kinni omanik pmts minut kaks hiljem hing kinni aga samas nii kui silmad lahti teen, pole häda midagi aga nii kui silmad kinni panin siis hakkas uuesti pihta ja nii ca tund järkest kuniks reaalselt väsinus sai võitu ning jäin magama kuigi läbi une koguaeg tundsin et tekib jälle mingi hingamis takistus. Muidu pole häda midagi olnud aga just siis tekib antud kaebus kui proovin magama jääda, ehk oskate ütelda milleta võib tegu olla?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui olete normkaalus, Teie lähedased ei kirjelda uneaegset läkastamist ja hingamisseiskust, siis on põhiprobleem ikka haigusärevus. Kehalist haigust ei ole, oht elule puudub. Ärevusega toimetulek- eneseabi, psühholoog, perearst, psühhiaater.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi