Kõris pitsitab ja väsimus 27.10.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, mul mure pikalt kestnud tükitundega kõris. Kurguninakõrva arstil käisin ja seal oli kõik korras , välja arvatud, et nina kinni ja suuhingamine. Olen hommikul ärgates väsinud ja väsimus kestab terve päeva , süda teeb aeg ajalt vahelööke. Vahepeal on kuumahood. Perearst kontrollis ft4 ja tpo kilpnäärme näitajat, kas sellest piisab, et välistada kilpnäärme haigused?
Kõris peegliga vaadates sügavamal pidi ka korras olema kõik. Antud mure on kestnud praeguseks 3 kuud.
Mis veel võib kõris pitsitust teha?
Ferritiin oli 12.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui orgaanilist haigust ei ole leitud, siis kirjeldus on omane psühhosomaatilisele vaevusele, ingl k globus sensation. Võite googeldada. Raviks eneseabi jooga ja hingamisharjutustena, ärevuse kompleksne ravi, koostöö meedikutega.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi